SeaYa logo2022

Jae Han Lee

Jestem aktywnym nurkiem technicznym i regularnie nurkuję w Morzu Koreańskim. Dużą zaletą naszego zespołu jest to, że składa się z nurków technicznych wyszkolonych w różnych organizacjach. Dzięki temu wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć najbardziej stabilny, wydajny i przyjemny model nurkowania, dzieląc się przy tym różnymi wartościami i doświadczeniami. Podczas wymagających nurkowań technicznych z innymi członkami naszego zespołu doszliśmy do wniosku, że oświetlenie SeaYa ma lepsze parametry i stabilność od konkurencyjnych produktów. Dlatego teraz wszyscy członkowie naszej grupy używają latarek nurkowych SeaYa.

Myślę, że kluczowe parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze oświetlenia nurkowego, to jasność i czas świecenia oraz trwałość. Pod tym względem produkty SeaYa wypadają świetnie. W ciągu trzech lat używania oświetlenia SeaYa nie pojawił się ani jeden problem i jestem z niego bardzo zadowolony. Wierzę, że latarki SeaYa będą wytyczać standardy w oświetleniu nurkowym.

Jae Han Lee jest Master Instruktorem PADI z Korei.

Dzięki zachętom ze strony swojego kuzyna, który zaczął nurkować przed nim, w lutym 2011 r. uzyskał stopień Openwater Diver. Już od pierwszych nurkowań w Cebu na Filipinach, był zafascynowany pięknem oceanu i uczuciem, jakie zapewnia neutralna pływalność. W marcu 2012 r. również w Cebu, zdał wymagane egzaminy i rozpoczął nowy rozdział swojego życia jako instruktor PADI.

Odkąd w kwietniu 2012 r. został nurkiem z uprawnieniami TecDeep Diver, czerpie przyjemność z nurkowań technicznych wraz z grupą przyjaciół. Kiedy rozpoczął szkolenie w nurkowaniu technicznym, bał się miejsc, w których wcześniej nie był. Jednak wraz z nową wiedzą i nabytymi umiejętnościami poczuł się komfortowo również na dużych głębokościach i zakochał się w nurkowaniu głębokim. W listopadzie 2013 r. został nurkiem Tec Trimix Diver i kontynuował swoją przygodę z głębokim nurkowaniem technicznym. Ponieważ chciał podzielić się swoimi odczuciami z większą liczbą nurków, zaczął marzyć o zostaniu instruktorem Tec Deep.

W maju 2016 r. Jae Han Lee został Master Instruktorem PADI. Po około 6 latach życia na Filipinach, w 2017 r. rozpoczął kolejny rozdział jako instruktor w Korei. W końcu spełnił kolejne marzenie i mógł zacząć nauczać jako instruktor Tec Deep.

W Korei temperatura wody jest dość niska, a więc konieczne jest nurkowanie w suchym skafandrze. To była jedna z pierwszych zmian. Poza tym tropikalne morza, gdzie wcześniej pracował jako instruktor, i Korea bardzo różnią się pod wodą. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu. Właśnie dzięki temu odkrył wiele nowych rzeczy i mógł z nurkowania zacząć czerpać nową i inną niż dotychczas przyjemność.

Jae Han Lee jest również głównym twórcą filmów na kanale Youtube SONGHYUNC FILM (www.youtube.com/songhyuncfilm), który jest największym kanałem z filmami nurkowymi w Korei. Właścicielem SONGHYUNC FILM jest PADI AmbassaDiver, instruktor nurkowania PADI i znana koreańska aktorka Song Hyun Choi, która prywatnie jest również jego żoną. Raz lub dwa razy w tygodniu wrzuca na kanał nowe materiały, a każdy z nich jest ich w pełni autorskim projektem. Wiele z filmów to zapisy rozmów, podczas których dyskutują o podwodnym świecie, o sprzęcie do nurkowania, podróżach, zwyczajach, doświadczeniach, morskich stworzeniach, ochronie środowiska i wielu innych tematach związanych z nurkowaniem. Ich publiczność stanowią głównie nurkowie, ale co ciekawe, fanów jego żony, którzy nie są nurkami, również stale przybywa.

Razem z żoną tworzą też reality show, które od 9 marca co tydzień jest emitowane na antenie stacji MBC, jednego z trzech najbardziej wpływowych nadawców w Korei Południowej.

W 2013 r. Jae Han Lee otrzymał nagrodę Elite Instructor 100. W latach 2014 i 2015 otrzymał tytuł Elite Instructor 200. Z kolei w maju 2019 r. otrzymał drugą nagrodę w kategorii wideo, podczas PADI PHOTO FESTIVAL w Cebu.

Jego zdaniem robienie podwodnych zdjęć i montowanie filmów to świetny sposób, aby dłużej czuć ekscytację i szczęście po nurkowaniu. Czas spędzony na wspólnym oglądaniu filmów i odreagowywaniu po udanym nurkowaniu jest naprawdę bardzo satysfakcjonujący. Przekonało się o tym wielu jego klientów. Jae Han Lee zamierza nadal filmować piękny podwodny świat zarówno w Korei, jak i za granicą. Pragnie również za pomocą swoich filmów wideo przekazywać wiadomości dla świata, tak, aby więcej osób pokochało morze i dbało o ochronę morskiego środowiska.

Tamara Adame

Jae Han Lee

Stratis Kas

Karol „Pencil” Ołówek

Nikolas Margaritis

Krzysztof Hnatów

Michaël „Mike” Doumont

Maciej Jurasz