SeaYa logo2022

Karol „Pencil” Ołówek

Przez lata testowałem oświetlenie wielu producentów, zarówno polskich jak i zagranicznych. Część z nich świeciła przyzwoicie, jednak niestety były szybko skreślane ze względu na niewielką wytrzymałość. Latarki SeaYa poza świetną jakością światła cechuje bardzo duża odporność. Jest to dla mnie podstawa, bo sprzęt ma działać niezależnie od warunków i tego co przeszedł w ciężkiej drodze do jaskini, miejsca nurkowego w transporcie. Dopiero latarki SeaYa zdały egzamin na piątkę.

Pierwszy kontakt Karola z nurkowaniem był niewinny i przypadkowy, zaczął się od snorkelingu w Bułgarii oraz Grecji pod koniec lat 90-tych. Nieco później, już po zrobieniu pierwszego kursu, nurkowanie stało się jego życiową pasją. Od tego czasu przeszedł wszystkie poziomy przeszkolenia poprzez nurkowania wrakowe, techniczne, jaskiniowe, oraz trimiksowe. Pasja nurkowa świetnie zgrała się z zamiłowaniem do podróży. Działał jako przewodnik podwodny w kilku krajach oraz pracował przy połowach skorupiaków w zimnych szkockich wodach. Do tej pory nurkował w trzydziestu krajach (stan na marzec 2018), w takich miejscach jak Albania, Francja, Serbia, Bośnia, Kambodża, Tajlandia, Macedonia, Rumunia, Armenia, Ukraina i wiele innych.

Z zawodu jest managerem logistyki, co bardzo ułatwia organizację wyjazdów nurkowych. Chętnie przygotowuje kompleksowo zarówno krótkie jak i dłuższe eskapady nurkowe dla znajomych oraz kursantów. Entuzjasta zalanych jaskiń, grotołaz, poszukiwacz opuszczonych miejsc (kopalnie, sztolnie, fabryki). Instruktor nurkowania oraz pierwszej pomocy SDI/TDI. Podczas szkolenia nowych nurków, zawsze stara się przekazać im swoją pasję i doświadczenie. Uważa, że dobrym nurkiem można zostać tylko poprzez mozolny trening w rozmaitych warunkach. Wielbiciel Bałkanów, które odwiedza od 20 lat. Uwielbia fotografię podwodną, dzikie góry, Azję i jej kuchnię, czarny humor oraz wesołe towarzystwo na kolejnych wojażach.

Tamara Adame

Jae Han Lee

Stratis Kas

Karol „Pencil” Ołówek

Nikolas Margaritis

Krzysztof Hnatów

Michaël „Mike” Doumont

Maciej Jurasz