SeaYa logo2022

Tamara Adame

Mam również nadzieję, że przyczynię się do tego, że nurkowanie jaskiniowe stanie się bardziej dostępne dla kobiet z całego świata.

Urodziłam się w Meksyku i dorastałam w nadmorskim mieście Puerto Morelos. Woda była obecna w moim życiu od samego początku i wzbudzała we mnie ciekawość tego, co znajduje się pod jej taflą. Właśnie to oraz zafascynowanie światem przyrody wpłynęło później na moją decyzję o zrobieniu kursu instruktora nurkowania. Obserwacja namorzyn, wydm, raf czy traw morskich nauczyły mnie wiele o naszej planecie i jej mieszkańcach. Część swojego życia spędziłam podróżując i pracując w Europie, gdzie rozwijałam się zawodowo w kierunku marketingu i zarządzania eventami.

Po 10 latach mieszkania za granicą zdecydowałam się na powrót w rodzinne strony i od 2014 roku pracuję jako instruktor nurkowania. W 2016 roku wydarzyły się dwie ważne rzeczy: zrobiłam swoje pierwsze nurkowanie jaskiniowe i uzyskałam stopień nurka naukowego na Uniwersytecie Narodowym w Meksyku (UNAM). Wypadkową tego było rozpoczęcie przeze mnie obywatelskiego projektu „Cave Corals”.

W 2020 roku postanowiłam całkowicie poświęcić się cenotom i jaskiniom, zabierając nurków z całego świata w głąb naszej Ziemi i pokazując im magię tych niebezpiecznych, ale jakże zadziwiających miejsc.

Zamierzam zostać pełnoetatowym instruktorem nurkowania jaskiniowego i inspirować nurków, by stali się odpowiedzialnymi orędownikami ochrony podwodnych ekosystemów.

Mam również nadzieję, że przyczynię się do tego, że nurkowanie jaskiniowe stanie się bardziej dostępne dla kobiet z całego świata.

Tamara Adame

Jae Han Lee

Stratis Kas

Karol „Pencil” Ołówek

Nikolas Margaritis

Krzysztof Hnatów

Michaël „Mike” Doumont

Maciej Jurasz