SeaYa logo2022

Kreidesee Hemmoor – nurkowe Demo Days

Każdy wyjazd do zalanego kamieniołomu Hemmoor w Niemczech jest niezwykle emocjonujący. Nie skłamię, jeżeli powiem, że jest to jedno z najlepszych śródlądowych nurkowisk w tej części Europy i takie, gdzie weekend poświęcony na nurkowanie wydaje się czasem zbyt krótkim.

Tym razem zjawiliśmy się na miejscu z okazji trzeciej odsłony polsko-niemieckich Nurkowych Demo Days, które zorganizowali wspólnie DIVERS24 i TAUCHER.NET. Pogoda dopisała, podobnie jak warunki, co oczywiście przełożyło się na liczbę nurków obecnych na miejscu. Z pewnością ich liczbę powiększyło dodatkowo odbywające się równolegle Rebreather Forum, w którego części również mieliśmy okazję wziąć udział.

Nasze stoisko odwiedziła masa nurków o bardzo różnym stopniu wyszkolenia i diametralnie różnych potrzebach względem oświetlenia i zasobników. Mieliśmy więc idealną okazję, aby się wykazać i zaprezentować najlepsze rozwiązania dla poszczególnych nurków. Imprezy typu Demo Days, które pozwalają na przetestowanie sprzętu, zawsze przynoszą masę ciekawych uwag. Nie inaczej było tym razem, kiedy powracający z wody nurkowie oddawali sprzęt i przy kubku rozgrzewającej kawy dzielili się swoimi wrażeniami.

Sami również nie mogliśmy sobie odmówić zrobienia kilku nurkowań, ponieważ jak już wspomniałem, miejsce jest fantastyczne. Swoją szczególnie piękną odsłonę kamieniołom zaprezentował nam na nurkowaniu nocnym, kiedy byliśmy praktycznie ostatnimi ludźmi w okolicy. Na szczęście pod wodą mieliśmy lokalnego przewodnika w postaci jednego z największych okoni, jakie widziałem w życiu, który towarzyszył nam przez cały czas spędzony pod wodą i oprowadził nas po swoim królestwie.