SeaYa logo2022

Targi DykMässan – Sztokholm, muzeum Vasa i Vrak

Targi DykMässan w Sztokholmie stanowiły kolejny cel naszego tourne po najważniejszych eventach nurkowych w Europie.

Od początku wydarzenie budziło w nas duże emocje, ponieważ po raz pierwszy mieliśmy okazję wystawiać się w Sztokholmie, a dodatkowo Szwecja jest dla nas bardzo ważnym rynkiem.

SeaYa at DykMässan 2023 in Stockholm
SeaYa Underwater Lightning System

Już pierwszego dnia zostaliśmy miło zaskoczeni sporą liczą klientów indywidualnych, którzy odwiedzili nasze stoisko. Zrobiło nam się jeszcze przyjemniej, kiedy okazało się, że większość z nich trafiła do nas z polecenia od swoich nurkujących znajomych oraz dealerów. Takie informacje tylko utwierdzają nas w tym, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Zarówno nowi klienci, jak i dotychczasowi użytkownicy bardzo chwalili nasze produkty. Z każdym z nich mogliśmy spokojnie porozmawiać i zaprezentować interesujące ich modele. Z pewnością sprzyjał temu kameralny charakter targów. Całość okazała się dla nas bardzo przyjemnym i wartościowym doświadczeniem. Zdecydowanie pojawimy się na kolejnych odsłonach DykMässan.

Z kolei spotkania i rozmowy z naszymi dealerami zaowocowały kolejnym ekscytującym pomysłem! Wspólnie zaplanowaliśmy na ten rok imprezy typu Demo Days, które odbędą się w dwóch bardzo popularnych bazach nurkowych: Smögen Dyk & Upplevelse, Vrakdykarpensionatet oraz na początku listopada podczas Divers Night z Dyk i Gävle.

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą, a jak się już jest w Sztokholmie, to grzechem jest nie odwiedzić Museum Vasa, jednego z najpopularniejszych muzeów na świecie.

Museum Vasa w Sztokholmie to prawdziwa perła wśród obiektów muzealnych, szczególnie, jeżeli naszą pasją jest nurkowanie, historia marynistyki czy wspaniałe żaglowce. Placówka znajduje się na wyspie Djurgården i ma jedyny w swoim rodzaju, fantastycznie zachowany wrak okrętu wojennego z XVII wieku. Żaglowiec Vasa zatonął w 1628 roku z powodu błędów konstrukcyjnych. Aż 98% obecnego wyposażenia, to oryginalne elementy, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Poza wrakiem Vasy w muzeum można obejrzeć również szereg eksponatów związanych z budową, historią oraz wydobyciem jednostki.

Innym muzeum, któremu każdy nurek powinien również poświęcić odrobinę uwagi jest Vrak Museum. Jest to wyjątkowe muzeum archeologii morskiej położone w samym sercu Sztokholmu. Placówka otwarta jest codziennie od 10.00 do 17.00, a w środy d o 20.00. Vrak Museum jest częścią Szwedzkiego Muzeum Morskiego i oferuje zwiedzającym szansę na poznanie fascynującego dziedzictwa kulturowego, które spoczywa zatopione na dnie Morza Bałtyckiego. Z pomocą technologii zwiedzający mogą odbyć interaktywną podróż po wrakach statków i okrętów, dawnych stoczniach i nie tylko. W muzeum znajduje się również gra VR, przekazy dźwiękowe, filmy i inne wciągające aktywności, z których mogą korzystać zwiedzający. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, czy po prostu szukasz czegoś nowego do zrobienia w Sztokholmie, Vrak – Museum of Wrecks z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia!

Będąc w stolicy Szwecji warto również wybrać się na spacer lub, jak w naszym przypadku, na poranną przebieżkę po mieście. Położony na 14 wyspach Sztokholm jest niesamowicie pięknym miastem pełnym wspaniałych zabytków i sam w sobie może stanowić cel niejednej kilkudniowej wyprawy.

Warto zwiedzić Sztokholm stolica rozsiana na 14 wyspach połączonych 53 mostami.