SeaYa logo2022

Targi nurkowe DykMässan – Szwecja

Odbywające się w Szwecji targi sprzętu nurkowego DykMässan, to w Skandynawii impreza o statusie wręcz kultowym. Event jest organizowany co roku naprzemiennie w Göteborgu i Sztokholmie, jednak z uwagi na wiadome wydarzenia i wynikające z nich problemy z podróżowaniem i organizacją imprez masowych, również DykMässan miał małą przerwę.

Po dwóch latach pauzy gospodarzem targów był ponownie Göteborg i nie mogliśmy odpuścić tak doskonałej okazji. Dlatego spakowaliśmy nasze stoisko i cały przekrój produktów SeaYa i wyruszyliśmy do Szwecji.

Muszę przyznać, że właśnie DykMässan w Göteborgu ma dla nas bardzo fajny klimat. Miejscem, w którym zgromadzeni są wystawcy, jest stara hala targowa, gdzie kiedyś sprzedawane były ryby. Dodatkowo również sam Göteborg, jest świetnie zlokalizowany, pod względem organizacji dużej imprezy o charakterze nurkowym. Bliskość sąsiednich krajów w postaci Danii i Norwegii pozwala zgromadzić dużo większą grupę klientów i pasjonatów nurkowania. Miłym akcentem jest również to, że w najbliższej okolicy wspomnianej hali, znajduje się kilka bardzo klimatycznych restauracji, gdzie można zjeść np. wyśmienitą pizzę u Włocha i napić się pysznego wina.

Jeżeli chodzi o nasze stoisko, to już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że w Skandynawii jesteśmy oblegani. Od samego rana pojawiają się kolejni nurkowie, którzy są zainteresowani zarówno latarkami głównymi, jak i naszymi rozwiązaniami łączącymi zasilanie oświetlenia i ogrzewania. Cóż, ciężko im się dziwić! W końcu taka jest specyfika tego regionu, gdzie sezon letni trwa bardzo krótko, a robienie OWD w suchym skafandrze i z twinem jest dość powszechne.

Długa zima oraz niskie temperatury wymuszają stosowanie konkretnych i niezawodnych rozwiązań. Liczne kamieniołomy i zalane kopalnie, to prawdziwy poligon do testowania oświetlenia, ogrzewania elektrycznego oraz pakietów zasilających i kanistrów. Krótko mówiąc – miejsce idealne dla nas! Szwedzkie kopalnie Långban czy Tuna Hästberg, to prawdziwe mekki dla nurków jaskiniowych. Podobnie jak zlokalizowane w północnej Norwegii Plura i Litjåga. W tych miejscach prowadzi się niezliczoną ilość nurkowań szkoleniowych, technicznych i eksploracyjnych. To stwarza świetny przekrój warunków, do zastosowania pełnej gamy naszych produktów. Nie ukrywam, że swoją dużą rolę odgrywa tu poczta pantoflowa i polecanie nas przez zadowolonych klientów. W tak wąskim i dobrze znającym się środowisku, podczas wyboru określonych rozwiązań renoma marki czy produktu często jest sprawą kluczową.

Jednak naszymi klientami i gośćmi stoiska podczas targów DykMässan nie byli tylko nurkowie jaskiniowi. Przecież Szwecja, jak i jej sąsiedzi, to również ciągnące się kilometrami wybrzeża. W kraju spod herbu trzech koron społeczność nurkowa ma do dyspozycji zarówno Morze Bałtyckie i Morze Północne. To stwarza szereg możliwości od nurkowania na wrakach, po piękne łąki i ciekawą faunę i florę. Wszystkich tych nurków łączy jedno – konieczność stosowania dobrego oświetlenia i dbanie o komfort termiczny. W tym miejscu wkraczamy właśnie my z pełną ofertą SeaYa, która z pewnością zaspokoi potrzeby każdego użytkownika😉

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z targów.